Baza zawodów i dojazd

1. Baza rajdu "Wilga Orient":
 Świetlica Wiejska w Przyborowie
 ul. Złotej Rybki
 64-500 Przyborowo
Baza rajdu na tle miast Obornik, Poznania i Szamotuł
Baza rajdu na mapie w skali 1:10 000
2. Dojazd do bazy rajdu:
Poznań - Przyborowo (I wariant): drogą nr 92 do obwodnicy znajdującej się za Swadzimiem (S11, kierunek Piła), nastepnie w pierwszym wyjeździe (Poznań-Napachanie) z obwodnicy kierujemy się na drogę nr 184 (Szamotuły). Między miejscowościami: Kąsinowo a Piaskowo skręcamy w lewo na drogę ukierunkowaną do Kaźmierza. Po około 2,8 km skręcamy w prawo do Przyborowa.


Poznań - Przyborowo (II wariant): drogą nr 92 w Baranowie za stacją BP skręcamy w prawo na drogę nr 184 (na Szamotuły). Między miejscowościami: Kąsinowo a Piaskowo skręcamy w lewo na drogę ukierunkowaną do Kaźmierza. Po około 2,8 km skręcamy w prawo do Przyborowa.

Uwaga:  Nawigacja GPS może wyznaczyć trudniejszą trasę przez Tarnowo Podgórne - nie polecam tego wariantu.

A2 - Przyborowo: z węzła Głuchowo kierujemy się na Piłę (S11). nastepnie przy wyjeździe Poznań-Napachanie z obwodnicy S11 kierujemy się na drogę nr 184 (Szamotuły). Między miejscowościami: Kąsinowo a Piaskowo skręcamy w lewo na drogę ukierunkowaną do Kaźmierza. Po około 2,8 km skręcamy w prawo do Przyborowa.


Oborniki - Przyborowo: droga nr 187 na Szamotuły. W Szamotułach na pierwszych światłach (między ulicą Obornicką a Jana Pawła II) należy jechać prosto do miejscowości Gałowo. W miejscowości Gałowo należu skręcić w lewo do Przyborowa. 

Pniewy - Przyborowo: drogą nr 187 do Gałowa, a nastepnie skręcić w prawo do Przyborowa (znajduje się odpowiedni znak informacyjny) lub po około 1,7 km od miejscowości Lipnica skręcić w prawo do Brodziszewa, a następnie do Przyborowa (ok. 4 km) - część drogi między Brodziszewem a Przyborowej w bardzo kiepskim stanie technicznym.

Ostroróg - Przyborowo: drogą nr 184 do miejscowości Śmiłowo. W miejscowości Śmiłowo należy skręcić w prawo do miejscowości Jastrowo. Przy rozwidleniu dróg należy skręcić w lewo do Gałowa (uwaga na ustąp pierwszeństwa!). W miejscowości Gałowo należu skręcić w lewo do Przyborowa. 

Obrzycko - Przyborowo: drogą nr 185 do Szamotuł, na pierwszych światłach prosto do Rynku. Następnie na skrzyżowaniu (ul. Dworcowej i Jana Pawła II) skręcić w prawo do miejscowości Gałowo. W miejscowości Gałowo należu skręcić w lewo do Przyborowa. 

Komunikacja autobusowa (Sobota 5 XII):
  Szamotuły (Rynek) - Przyborowo
     BUS4U (nr autobusu: 5) - 8:15
 Przyborowo - Szamotuły (Rynek)
    BUS4U (nr autobusu: 16) - 14:54 (czas przejazdu: 11 minut)

Odległość z dworca PKP w Szamotułach do Rynku : ~ 1,2 km
Mapka z oznaczonym miejscem dworca PKP oraz przystanku PKS na Rynku w Szamotułach
W szczególnych przypadkach organizator rajdu zapewni indywidualny dojazd z/do dworca PKP w Szamotułach z/do bazy rajdu.

Komunikacja PKP (Sobota 5 XII):
Poznań Główny - Szamotuły: 6:18, 8:30 (IC), 9:04, 9:59  (czas przejazdu: 25-32 min)
Szamotuły - Poznań Główny: 14:01(TLK), 14:42, 15:01(TLK), 15:48(TLK), 18:05(IC), 18:19, 18:26, 19:29 (TLK), 21:02, 22:24, 00:54(TLK).

Szamotuły - Poznań Główny (Niedziela 6 XII): 6:29, 7:59(IC), 8:07, 9:12(TLK), 10:08(IC), 11:00 (TLK).

3. Warunki bazy rajdu:
  Świetlica wiejska złożona z sali, kuchni oraz dwóch łazienek (pomieszczeń sanitarnych) z centralnym ogrzewaniem oraz kominkiem na środku sali (istotna informacja z uwagi na sezon grzewczy:)). Podłoga parkietowa, zaś sala wyposażona jest w stoły, krzesła, sprzęt kuchenny (kuchenki mikrofalowe, lodówki, czajniki elektryczne, itp.) oraz stół bilardowy. 

4. Krótka charakterystyka miejscowości Przyborowo:
     Przyborowo jest wsią położoną w gminie Szamotuły na równinie Szamotulskiej stanowiącej część Wysoczyzny Poznańskiej. Sołectwo Przyborowo jest jednym z 25 sołectw wyodrębnionych w podziale administracyjnym gminy Szamotuły. Miejscowość Przyborowo jest położona 6 km na południe od Szamotuł i 1 km na zachód od drogi wojewódzkiej: Szamotuły - Kaźmierz.
    Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1387 roku. W 1580 roku wieś należała m.in. do Macieja Bieganowskiego, zaś w 1793 roku - stanowiła własnośc Julii Żółtowskiej. W XVI-XVII w. wieś była zasiedlona osadnikami z Fryzji i Niderlandów, którzy reprezentowali wysoką kulturę rolną. 
    Krajobraz miejscowości i regionu ukształtował lądolów skandynawski. Stanowi niejako falistą równinę z niewysokimi pagórkami tworzące charakterystyczny krajobraz polodowcowy. Lasy rozmieszczone są wyjątkowo nierównomiernie i w głównej mierze rosną na jałowych piaskach, wydmach i sandrach. 
     W miejscowości znajdują się liczne zabytkowe obiekty, m.in. dawny cmentarz ewangelicki (całkowicie zdewastowany i usytuowany koło budynku Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera), grób Jerzego Zienowicza na skraju lasu (na zachód od wsi), murowana tablica pamiątkowa odsłonięta w 1978 roku z okazji 50 rocznicy powstania Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici) na budynku świetlicy wiejskiej.
    W miejscowości nie znajdują się obiekty turystyczne, zaś atrakcyjność Przyborowa podnosi sąsiedztwo zbiornika Radzyny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz