piątek, 21 listopada 2014

Poznaj Poznań Nocą 2014/2015 - etap 2 - os. Piastowskie (19 X 2014)


  Etap 2 trzeciej już edycji Poznaj Poznań Nocą odbył się na os. Piastowskim. Zawody zorganizowało stowarzyszenie Biegaj z Mapą, zaś trasę zbudował znany w światku orientalistów - Łukasz Nowacki. Trasa była nieco łatwiejsza w odniesieniu do E2 tegorocznej edycji Poznaj Poznań z Mapą, choć znacznie atrakcyjniejsza. 
   Nie od dziś wiadomo, że nocne biegi są bardziej atrakcyjniejsze niż dzienne. Nawigacja w nocy jest co prawda trudniejsza, choć dostarcza znacznie więcej dawki adrenaliny. Szczególnie dobieg do punktu 7 i 12, choć to i tak nic w porównaniu z nocną nawigacją w lesie/puszczy. Dlatego z niecierpliwością czekam na etap w Dębinie oraz Cytadeli.
  Etap 2 nie był trudny nawigacyjnie o czym świadczyło chociażby najmniejsza liczba biegaczy z NKL. W mojej kategorii wszyscy poprawnie ukończyli bieg, tj. zdobyli wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności. Co świadczy także o rosnącym poziomie uczestników zawodów.
     Ukończenie całej trasy w średniakach zajęło mi 20 min i 32 sek., co wystarczyło na zajęcie 3 miejsca (ponownie) z 11 sekundową stratą do Agi Stankiewicz i niemal 3 minutową stratą do Krzysztofa Kaczmarka, który z powodzeniem mógłby startować w Elicie. Tym bardziej, że w dobiegu do punktu 1 już uzyskał 30 sekundową przewagę wobec mnie i tę przewagę systematycznie zwiększył. 
    Warto podkreślić, że zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca w kat. średniacy w poprzedniej edycji Poznaj Poznań Nocą z powodzeniem startują w elicie. Szczególnie młodzi zawodnicy Azymutu Mochy, np. G. Cupryś, którzy zajął 4 miejsce w elicie, J. Seidel  - 12 miejsce czy Z. Galla - 14 miejsce. Ciekawe jak rozwiną się im kariery sportowe :).
Seba na mecie
(autor zdjęcia: S. Kaczorowska)

Widać, że wykrzesałem z siebie wszystko
(autor zdjęcia: S. Kaczorowska)

Mapa os. Piastowskie II z moim przebiegiem

     Z poniższych statystyk wynika, że średnie tempo wyniosło 5:32 min/km, a więc najlepsze z dotychczasowych edycji PPN. Swoje zrobiło tylko 14 punktów kontrolnych i brak tłoku. Widać także gorszą drugą połowę biegu, choć na szczęście ogólnie przebiegnięty dystans nie przekroczył 4 km. 

 
Statystyka z mojego biegu


Podsumowując:
3,0 km, 14 punktów kontrolnych (średniacy)
Czas: 20:32
Miejsce: 3/54
(rzeczywisty dystans 3,71 km)

1 komentarz:

  1. miałem podobną średnią ale dobrze licząc straciłem na dwóch punktach ok minuty co w takim sprincie jest kolosalną stratą :(

    OdpowiedzUsuń